69½-års sensommer-party på Sydkoster 5.–7.9.2025

Kjære venner!
Velkommen til Koster og sjarmerende Ekenäs hotel!
Dere kan se frem til en glad helg med muntre venner, gode samtaler, latter og gøy, snaps og musikk, spaser- og sykkelturer, sjøbad, besøk på Bokhandlerens Pub – og noen artige overraskelser!

PROGRAM:
FREDAG:
19.30: Middag Ekenäs
– deretter GetTogether i Baren
Antrekk: Avslappet øy-aktig
LØRDAG:
08.00-10.00 Frokost
10.00: Vi varmer opp Koster-følelsen – foredrag med Douglas Lipkin
11.00-13.30: Fri dressur:
Sykling, spasertur, gode samtaler i Koster-naturen, fugletitting, treklatring, bivuakk-bygging, bading, etc.


13.30 Lunsj på Bokhandlarens Pub
(PRESIS!) Bergdalen 3, 45205 Sydkoster

Ca 17.00: Tilbake til hotellet (– husk GPS!)
17.30 – 18.30: Hvit 1,5 time
Kl 19.00: Magisk middag Ekenäs
Antrekk: Øyavslappet Sommerpent
Ca 21.00 DJ Surprise og mingling i baren
SØNDAG:
08.00-11.00 Frokost
11.00 Fritt løp på Koster
Hjemreise når det er naturlig
– f. eks. med fergen fra Ekenäs til Strømstad kl 09.10, 10.55, 12.55, 15.20, 17.05 eller 19.00.
Praktiske opplysninger:
- Det er ønske om færrest mulig taler, men improviserte kulturelle og/eller muntre innslag (– men maks 4-5 min) til almen forlystelsen er svært velkomment, både
under lunsj og middag! - Strikk-hopp er ikke tillatt i baren.
- Hotellet har dessverre forbud mot kamp-hamstere på rommene.
Oppgjørets time
Opphold og barregning betales i resepsjonen ved avreise søndag.
Jeg håper du får glade sensommerdager på Koster!
Ta kontakt om du lurer på noe (24/7!)
Jon Morten
+4792055588, [email protected]
@@@@@@
Og her litt urelevant nyttig og munter info:
Er kjøleskapslampen virkelig slukket når jeg lukker kjøleskapsdøren?
Ofte våkner man om natten, badet i svette, og undrer seg over dette fenomenet.
Siden det er noe de fleste av oss sliter med, forklarer vi her hvordan du kan kontrollere om den lille lampen i kjøleskapet virkelig slukkes når du lukker igjen døren:
Legg inn et kamera med selvutløser-mekanisme i kjøleskapet. Still inn eksponeringen på blender 4 og lukkertid 1/15 sekund (ISO 200). Utløs selvutløser-mekanismen og steng hurtig igjen kjøleskapsdøren. (Lytt for sikkerhets skyld med øret mot døren at kameraet virkelig «klikker til».)
Får du et veleksponert bilde av kjøleskapets innhold, betyr det at den lille lampen ikke har slukket.
Blir det helt sort, betyr det at kjøleskapslampens avstengningsmekanisme fungerer.
Verdens nest morsomste vits

Professor Richard Wiseman og The British Association for the Advancement of Science opprettet i 2001 Laughlab. 40 000 vitser ble vurdert, og 1,5 millioner mennesker over hele kloden har stemt frem de beste vitsene.
Her er den nest beste
Sherlock Holmes og dr. Watson var på campingtur. De slo leir og la seg til å sove. Midt på natten vekker Sherlock Holmes dr. Watson, og sier:
– Watson, se opp og fortell meg hva du ser!
– Jeg ser millioner og millioner av stjerner.
Holmes følger opp og spør:
– Og hvilke slutninger trekker du av dette?
– Vel, hvis det er millioner av stjerner, og selv om bare noen av dem har planeter, er det sannsynlig at noen av disse planetene er som jorden. Og hvis det er noen planeter som jorden der ute, kanskje det til og med er liv.
Holmes: – Watson, din dust, noen har stjålet teltet vårt!
Fra «Lure ledere»